Na dosah

22. července 2014 v 20:38 | Asarum |  O lásce
Poprvé, poprvé jsem zažila lásku a byla to jen jedna noc.
Jen? ano i ne.
Tu noc můj život, mé doposavadní kroky, získali smysl, vše se vyjasnilo. Druhý den ovšem naopak jsem smysl svého žití ztratila. Ale o tom jsem uplně tak psát nechtěla. Spíš... o tom jak jsem byla nadosah, jak to možná nemusela být jen ta jedna noc.
Cítila jsem tak zpříznění duší a on také. A on to nejen cítil, ale dokázal o tom i nádherně mluvit. A byl možná i ochoten vzdát se jeho současného života, ale já nic, nic jsem mu neřekla. Proč, neustále jsem si říkala, že nemám právo ho ovlivňovat svými city, že přeci když mu řeknu: miluju tě, nemohu bez tebe žít, bez tebe ztratím naději na víru, že nebe modrý ještě smysl má. Zkrátka, že to je v podstatě z mé strany manipulace, protože...Protože? No zkrátka to beztak byly výmluvy. To co mi bránilo vylít si mé srdce jemu, byl strach. Ne snad o to, že bych ho nemilovala, že bych neměla jistotu, tak jako vždycky se mi to stávalo. Ne tentokrát přesně cítím, že takového ne muže, ale člověka, bych nemohla podvést. Tak z čeho strach, ani ne jako někdy, že mu nebudu dost dobrá, protože nejsem dost vtipná a důvtipná. Ale že on má teď pohodu, relativní. Ale já jsem osoba naprosto labilní, šílená, depresivní, plačtivá, nevyrovnaná, samotářská, nespolečenská, vyplašená, nekomunikativní, stydlivá. Nebude se mít lépe s ní? Neprožije lepší život se svou současnou ženou, která mu poskytne dobré zázemí, která se o něj postará, která si jistě rozumí se všemi jeho kamarády, rodiči, sousedy. Prostě i když se také profiluje jako zajímavá a jiná, tak je v podstatě normální. Protože za normální já považuji osobu, která je především vyrovnaná a komunikativní, společenská.
Tak a je to venku.
Takže budu celý život sama? Nebo seberu odvahu a napíšu mu? Ale co? On už se rozhodl, má to nějakou cenu, nebo to bude zas spíš jen ta manipulace, výkřik do tmy, zbytečnost. Ale zatím jen lituji vět, co jsem neřekla.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Taria Taria | E-mail | Web | 23. července 2014 v 22:58 | Reagovat

Promiň mi tu troufalost, ale asi bych měla napsat Co sakra bereš, to chci taky! Ale místo toho napíšu: tento článek mi připadá (a to bezurážky) jako dílo puberťačky v předmenstruačním období, kdy jí maminka vyhubovala, že si neuklidila pokoj. Jinak v hlavě mi míhá: WTF?! O co go?

2 Asarum Asarum | 14. srpna 2014 v 22:51 | Reagovat

[1]: Ale, osobo! díky za názor, neb nějak mi nepřijde názorem osoby zralé. Nevím jestli to, že již menstruuji nějakej ten pátek, ovlivnilo moji mysl natolik, že by mě nemohlo bolet srdce. Ale máš pravdu uklidit bych si měla!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
....jinak už to nebude.